Изиграха се четири мача от преиграванията от 4-ия кръг на ФА

...

Бърнли и Шефилд Юнайтед продължиха трудно във ФА Къп

Изиграха се четири мача от преиграванията от 4-ия кръг на ФА Къп, които предложиха много оспорвани борби сред осемте отбора.

Бърнли победи доста мъчно Ипсуич с 2:1 с два гола на Нейтън Тела. Той се разписа в 1-ата и в 94-ата минути, с цел да донесе инфарктната победа на своя отбор. За гостите прецизен бе Джордж Хърст в 3-ата минута.

Доста изстрадана победа реализира и Шефилд над Рексъм. " Остриетата " се постановиха с 3:1, само че два от головете паднаха в добавеното време на мача. Били Шарп в 94-ата и Сандер Берге в 96-ата минута вкараха, преди този момент Анел Ахмедходжич бе разкрил резултата за домакините в 50-ата минута. Пол Мълин изравни от дузпа в 59-ата, като той пропусна и втора дузпа в 71-ата.

Флитууд също много мъчно надви над Шефилд Уензди след най-малък триумф с 1:0 с гол на Карлос Гомес.

Най-убедителна и малко изненадваща бе успеха на Гримзби, който записа типичен триумф с 3:0 над Лутън с три гола още през първото полувреме, дело на Хари Клифтън в 9-ата, Данило Орси-Дадомо в 28-ата и Дани Амос в 45-ата минута.

В идващия кръг Бърнли ще се изправи против Флийтууд, Шефилд приема Тотнъм, а Гримзби ще гостува на Саутхемптън.